FIFA 21’de 5 oyuncu değişikliği hakkı mı olacak

Megaturks

 
Kurucu
Katılım
7 Tem 2020
Mesajlar
328
Tepkime puanı
11
1595519192764.png

Pandemi sonrasında dünya futbolundaki gelişmelerden birisi olan beş oyuncu değişikliği hakkı kuralı, oyuncuların kafalarında FIFA 21’de de bu kuralın olup olmayacağı sorusunu getirmeye başladı. Gol çizgisi teknolojisinin oyuna yeni sahneler ve heyecan kattığı bir gerçekti. Peki, aynı şekilde yeni oyuncu değişikliği sayısı ve VAR sistemi de FIFA’da olacak mı? Hep beraber inceleyelim.

Yeni oyuncu değişikliği kuralının oyunda yer alabilmesi için liglerin önümüzdeki sezonda da bu kuralı devam ettireceği ile alakalı resmi bir karar alması gerekiyor. Bu karar henüz tam olarak net değil. Bu nedenle FIFA 21’de bu yeniliğin olup olmaması teknik olarak liglere bağlı durumda.

Peki ya VAR?

VAR konusunda ise büyük şüpheler var. Çünkü oyunda yardımcı hakem ofsayt bayrağını geç kaldırınca ve gol sevincimizi yarıda kesince bile pek hoşnut olmuyoruz. Buna bir de VAR’daki incelemeler eklenince, böyle bir oyun için pek de akıllıca olduğu söylenemez. Zaten EA tarafından bu konuyla alakalı yapılmış bir açıklama da henüz bulunmuyor.

Bunlara ek olarak su molası gibi yenilikler de maçların yaza ertelenmesiyle alakalı olduğu için, FIFA’da yer alması pek muhtemel gözükmüyor.

FIFA 21’in Ekim ayında yayınlanması bekleniyor.